زمان جاری : چهارشنبه 16 آذر 1401 - 12:44 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

تعداد بازدید 12
نویسنده پیام
nyusha
آنلاین

ارسال‌ها : 159
عضویت: 5 /8 /1399
محل زندگی: تهران
سن: 22
فیستول چیست و چگونه درمان می شود؟
فیستول های مقعدی که با تشکیل یک گذرگاه غیرطبیعی و عفونی بین پوست و مقعد به دنبال تخلیه آبسه مشخص می شود، بدون توجه به اینکه تصادفی یا توسط پزشک انجام شده باشد، پس از این فرآیند شایع هستند.
معمولاً ناشی از عفونت یا بیماری کرون است، علائم فیستول شامل درد، تورم و ترشح خون و چرک است.
https://econews.ir
تصویر: https://file.tesmino.ir/images/2022/10/images_1666175655.jpg
درمان فیستول
این نوع بیماری مقعدی معمولاً از طریق جراحی درمان می شود. درمان با چسب فیبرین در حال حاضر تنها گزینه غیر جراحی فیستول مقعدی است. این شامل تزریق چسب به فیستول توسط جراح در حالی است که شما تحت بیهوشی عمومی هستید. چسب به مهر و موم شدن فیستول و ترغیب آن به بهبودی کمک می کند.
زمانی که افراد به این بیماری دردناک مبتلا می شوند، عموما به دنبال بهترین جراح فیستول و یک متخصص خوب می گردند تا بتواند بیماری آنها را بدون کمترین درد و هیچ گونه عوارض درمان کند. از این رو مراجعه به یک پزشک خوب تاثیر به سزایی در درمان فیستول مقعدی دارد. بیماران می توانند برای پیدا کردن بهترین جراح فیستول به اینجا مراجعه کنند.
شقاق
شقاق به شکاف یا پارگی در پوشش کانال پایین مقعد اشاره دارد. در حالی که شقاق می تواند به دلایل مختلفی از جمله بیماری های مقاربتی، بیماری التهابی روده، و اسهال مزمن یا حاد رخ دهد، اما اغلب در صورت فشار بیش از حد در طول اجابت مزاج رخ می دهد.
متخصصین گوارش که به عنوان شقاق مقعدی حاد یا مزمن طبقه بندی می شوند، ممکن است از روش های درمانی مختلفی برای درمان این بیماری استفاده کنند.
آبسه پری آنال
آبسه مقعدی به مجموعه ای از توده های چرکی در نزدیکی دریچه یا قسمت های دیگر در این عضو مانند داخل کانال رکتوم اشاره دارد. معمولاً در نتیجه یک عفونت، اینها اغلب به شکل کورک در نزدیکی مقعد یا در بافت عمیق‌تر داخل مقعد ایجاد می‌شوند.
این موارد از طریق زهکشی یا برش جراحی درمان می شوند. در حالی که این روش به طور کلی یک روش پیچیده نیست، تخلیه آبسه مقعدی میتواند منجر به فیستول مقعدی شود.
علائم شامل درد و تورم، احساس ضربان در مقعد، ترشح چرک، تحریک پوست اطراف مقعد و یبوست است. آبسه های عمیق تر نیز ممکن است باعث لرز، ضعف و تب شوند.
پرولاپس یا بیرون زدگی رکتوم
یکی دیگر از انواع اصلی بیماری های نشیمنگاهی، افتادگی رکتوم است. این وضعیت زمانی اتفاق می افتد که راست روده به داخل به بیرون می چرخد و از طریق مقعد خارج می شود. زنان در مقایسه با مردان بیشتر احتمال دارد این وضعیت را تجربه کنند.
اگر پرولاپس رکتوم را تجربه کنید، ممکن است احساس درد و ناراحتی کنید که از پایین شکم، خون و مخاط از مقعد، یبوست، بیرون زدگی راست روده از طریق مقعد، نشت مدفوع و ناتوانی در کنترل حرکات روده منشأ می گیرد.
این مشکل معمولاً از طریق جراحی، تغییر رژیم غذایی و شیوه زندگی و سایر روش‌های پزشکی اصلاح می‌شود.
سرطان مقعد
این نوع سرطان بافت های مقعد را تحت تاثیر قرار می دهد و در درجه اول بر سلول های سنگفرشی که سطح کانال مقعد را پوشانده اند، تاثیر می گذارد. همانطور که گفته شد، سرطان مقعد همچنین شامل سرطان های ناتوان کننده و ملانوم می شود.
علائم شامل ناراحتی یا درد در راست روده، عدم کنترل حرکات روده، زخم در اطراف مقعد، احساس خارش در اطراف مقعد، خون یا مخاط در مدفوع، و توده در نزدیکی دهانه خارجی رکتوم می باشد.
جمعه 29 مهر 1401 - 17:02
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

پاسخ ها


برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :