زمان جاری : چهارشنبه 16 آذر 1401 - 1:07 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

تعداد بازدید 10
نویسنده پیام
myblog
آنلاین

ارسال‌ها : 53
عضویت: 3 /3 /1399
محل زندگی: تهران
گزینه های درمانی برای زگیل تناسلی چیست؟
به طور کلی گاهی ویروس زگیل تناسلی علائمی ایجاد نمی‌کند و در مواقعی هم ممکن است زائده‌ها دردناک، خارش دار و ناخوشایند باشند. خوشبختانه، درمان‌هایی وجود دارد که می‌تواند به کاهش علائم این عارضه کمک کند. برای زگیل‌های خارجی، این درمان‌ها عبارتند از:

  • کرم‌ها، ژل‌ها و پمادها

  • کرایوتراپی (فریز کردن زگیل‌ها)

  • عمل جراحی

  • محلول‌های اسیدی

  • لیزر زگیل تناسلی


اینکه پزشک شما چه درمانی را توصیه می‌کند به مواردی مانند تعداد زگیل‌ها، محل قرارگیری و اندازه زائده‌هیا ایجاد شده و همچنین ترجیح درمانی شما بستگی دارد.کرم ها، ژل ها و پمادهامشخص نیست که عفونت ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ممکن است چه مدت پس از درمان مسری باقی بماند، بنابراین برای جلوگیری از انتشار ویروس باید در حین فعالیت جنسی از محافظی مانند کاندوم استفاده کنید.از آنجایی که برخی از داروها می‌توانند به پوست اطراف زگیل آسیب برسانند، ممکن است در مطب پزشک استفاده شوند. برخی دیگر از داروها و پمادهای زگیل تناسلی در خانه اعمال می‌شوند. گزینه های ژل، کرم و پماد و سایر درمان‌ها عبارتند از:
محلول اسید سالیسیلیکمحلول اسید سالیسیلیک از ترکیب دو ماده اسید و سالیسیلیک تولید شده است و با دارا بودن خاصیت اسیدی می تواند نقش عمده ای در حل کردن و از بین بردن زگیل ها داشته باشد. این دارو را می توان برای 12 هفته و روزانه یک الی دو بار استفاده نمود. توجه داشته باشید که استفاده از این محلول ممکن است همراه با احساس سوزش باشد و تحمل آن برای همه افراد به خصوص کودکان مشکل باشد.برای استفاده از این پماد ابتدا نواحی زگیل‌ها را شسته و خشک کنید. سپس محلول را بر روی ضایعات زگیل استعمال نمایید. از تماس این محلول با نواحی حساس بدن مانند واژن، چشم ها، دهان، بینی اجتناب نمایید، زیرا ممکن است باعث ایجاد سوزش شود. برای نتیجه گیری از این درمان به چندین هفته زمان نیاز است.

ایمیکیموداین داروی موضعی با تقویت سیستم ایمنی به از بین بردن زگیل کمک می‌کند. این دارو معمولاً یک بار در روز، سه بار در هفته و تا 16 هفته در خانه استفاده می‌شود. هنگام استفاده از این دارو باید از تماس جنسی خودداری کنید، زیرا می‌تواند دیافراگم واژن را ضعیف کند.پودوفیلوکسپودوفیلوکس رشد سلول‌های ایجاد کننده زگیل تناسلی را متوقف می‌کند. روی زگیل در خانه با سواب پنبه‌ای دوبار در روز به مدت سه روز استفاده می‌شود و پس از آن نیاز به یک دوره استراحت چهار روزه است. این کار را می‌توان تا چهار دوره درمانی تکرار کرد تا زمانی که زگیل‌ها از بین بروند. از آنجایی که ممکن است زگیل تناسلی همچنان در طول درمان مسری باشد، هنگام استفاده از این دارو باید از تماس جنسی خودداری شود.سینکاتچین‌هااین داروها که از عصاره برگ‌های چای سبز تهیه شده اند، برای درمان زگیل های آلت تناسلی، فرج و قسمت بیرونی مقعد استفاده می‌شوند. شایع‌ترین عوارض جانبی عبارتند از سوزش، خارش، قرمزی، درد، زخم و تورم.تری کلرواستیک اسیداین دارو زگیل تناسلی را با از بین بردن پروتئین های موجود در سلول های آنها حل می کند. این معمولاً برای زگیل های کوچک روی فرج، واژن یا مقعد استفاده می شود. از آنجایی که اسید تری کلرواستیک می تواند به پوست اطراف زگیل آسیب برساند، در مطب پزشک استفاده می‌شود. در صورت نیاز می‌توان درمان را هر هفته تکرار کرد.کرم آلداراکرم آلدارا حاوی ماده فعال Imiquimod است و معمولاً برای درمان زگیل‌های تناسلی که بزرگتر از حد معمول هستند استفاده می‌شود. این داروی زگیل تناسلی با تحریک سیستم ایمنی برای مقابله با عفونت HPV عمل می‌کند. پماد آلدارا مستقیماً روی زگیل تناسلی اعمال می‌شود و قبل از شستن آن شش تا ده ساعت باقی می‌ماند. این روند باید سه بار در هفته تکرار شود. آلدارا برای درمان زگیل های اطراف و بیرون ناحیه تناسلی و مقعد مناسب است.
درمان‌های فیزیکی زگیل تناسلیاگر درمان های موضعی ناکارآمد باشند، چندین تکنیک فیزیکی وجود دارد که می‌تواند توسط پزشک عمومی شما در نظر گرفته شود. این شامل:کرایوتراپی: انجماد زگیل با استفاده از نیتروژن مایع. زگیل های یخ زده باید غیرفعال شوند و در نهایت از بین بروند.اکسیزیون: این جایی است که زگیل‌ها با بریدن آن‌ها برداشته می‌شوند.جراحی الکتریکی: استفاده از جریان الکتریکی یا الکتروسرجری برای سوزاندن زگیل تناسلی. این روش یک درمان تخصصی است که باید توسط پزشک متخصص انجام شود.لیزر زگیل: این روش نیز یک درمان تخصصی با استفاده از اشعه لیزر برای سوزاندن زگیل است. این درمان برای انواع مختلف زگیل تناسلی با هر تعداد و اندازه توصیه می‌شود و حتی برای درمان زگیل‌های داخل مقعد و مجرای ادرار استفاده می‌شود.
یکشنبه 01 آبان 1401 - 18:50
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

پاسخ ها


برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :