زمان جاری : یکشنبه 12 آذر 1402 - 9:25 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

تعداد بازدید 22
نویسنده پیام
taylor
آنلاین

ارسال‌ها : 12
عضویت: 30 /5 /1402
محل زندگی: تهران
علت فیستول مقعدی و کیست مویی چیست؟
علت فیستول مقعدی ممکن است عفونت یا ترمیم ناقص زخم مقعد باشد. در برخی موارد، فیستول مقعدی ناشی از بیماری‌ های التهابی روده مانند بیماری کرون و التهاب مقعد می‌ تواند باشد. کیست مویی نیز یک عارضه پوستی است که در آن بافت پوستی پیرامون موهای بدن به شکل یک توده محافظت شده تبدیل می‌شود. علت این عارضه ممکن است به دلیل تجمع چربی در پوست و یا عفونت باکتریایی باشد. کیست مویی معمولاً با درد، قرمزی و تورم در منطقه محل تشکیل آن همراه است. باید توجه داشت که فیستول مقعدی و کیست مویی دو عارضه جداگانه هستند و ارتباط مستقیمی با یکدیگر ندارند.علائم فیستول چیست؟roozaneh.net علائم و نشانه های فیستول چیست؟ با توجه به اینکه در کدام ناحیه از مقعد به سطح پوست رسیده و چه مدت زمانی از ایجاد آن می‌گذرد می‌تواند علائم و نشانه های گوناگونی را در بدن افراد از خود به جای بگذارد.بارز ترین نشانه آن وجود سوراخی ملتهب در اطراف مقعد است که اصولا شما قادر به دیدن آن نیستید.
تصویر: https://roozaneh.net/wp-content/uploads/2023/10/Anal-Fistula-with-labelling.webp
از مهم ترین علائم فیستول مقعدی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • التهاب پوست اطراف مقعد که ناشی از عفونت و تخریب بافت های اطراف ناحیه‌ی مقعد و خروج ترشحات چرک آلود است.

  • خروج ترشحات بدبو از محل فیستول که ناشی از ترشحات بد بوی مدفوع و چرک است.

  • درد که با ریتم ثابت و یا ضربان دار همراه با احساس سوزش به هنگام نشستن، حرکت کردن، اجابت مزاج و سرفه در مقعد و اطراف آن حس می‌شود.

  • وجود آبسه های مکرر و دائمی در اطراف مقعد

  • بی اختیاری در کنترل مدفوع و گاز روده

  • تورم و قرمزی اطراف ناحیه‌ی مقعد که ناشی از تجمع چرک و عفونت است.

  • تب که ناشی از گسترش عفونت در بدن است.

  • مشاهده‌ی سوراخ فیستول در پوست اطراف ناحیه‌ی مقعد


فرق عوارض کیست مویی و فیستول در چیست؟عارضه فیستول مقعدی در منطقه مقعد و اطراف آن ایجاد می‌شود و با علائمی مانند درد، خروج مایعات و خون از مقعد، تورم و قرمزی همراه است. در حالی که کیست مویی در نواحی پوستی بدن که موها در آنجا وجود دارند، مانند سر، صورت، شانه، پشت و… ایجاد می‌شود و با علائمی مانند درد، تورم، قرمزی و گاهی اوقات خروج مایعات از کیست همراه است. بنابراین تفاوت عارضه فیستول مقعدی با کیست مویی در محل ایجاد، علائم همراه و نوع بافت پوستی است.چگونه تفاوت بین کیست پیلونیدال و فیستول را تشخیص دهیم؟هر دو با آبسه در منطقه همراه هستند و هر دو کانالی غیرطبیعی را از طریق بافت بدن درگیر می کنند. در هر دو ممکن است تخلیه و درد وجود داشته باشد. با این حال، در یک سینوس پیلونیدال، در کمر منجر به جمع شدن مو و چرک می شود در حالی که مسیر فیستول از پوست تا دیواره مقعد امتداد دارد.آیا کیست پیلونیدال می تواند به فیستول تبدیل شود؟طبق تجربه و سابقه این دو بیماری، گزارش شده است که می تواند از کیست مویی، فیستول مقعدی ایجاد شود. زمانی که سینوس به ناحیه مقعد می رسد و فیستول مقعدی را شبیه سازی می کند، این علت بسیار نادر اتفاق می افتد. تقریباً همه موارد، موضعی شدن خلفی دهانه پری مقعد را گزارش کرده اند.
چهارشنبه 19 مهر 1402 - 15:53
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

پاسخ ها


برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :