زمان جاری : سه شنبه 15 اسفند 1402 - 3:47 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

تعداد بازدید 17
نویسنده پیام
nyusha
آنلاین

ارسال‌ها : 269
عضویت: 5 /8 /1399
محل زندگی: تهران
سن: 22
درمان بواسیر بدون جراحی - درمان هموروئید بدون جراحی


درمان‌های غیرجراحی هموروئید، تکنیک‌های صرفه‌جویی در هزینه و زمان هستند که معمولاً در بیمارانی که از بیماری هموروئیدی اولیه رنج می‌برند، انجام می‌شوند. بیشترین مورد استفاده عبارتند از بستن نوار لاستیکی (RBL)، اسکلروتراپی تزریقی (IS) و انعقاد مادون قرمز (IRC). ما یک بررسی سیستماتیک انجام دادیم تا ارزیابی کنیم: آیا این روش‌ها واقعاً به جلوگیری از درمان‌های تهاجمی‌تر کمک می‌کنند؟

آسیب های رایج چیست؟

آسیب های نادر چیست؟

چند مورد عود وجود دارد؟ در مجموع 21 RCT در این بررسی گنجانده شد: 12 در RBL، 4 در IRC و 5 در IS. در RBL خونریزی تا 90٪ متوقف می شود و هموروئید درجه III در 78٪ - 83.8٪ بهبود می یابد. پرولاپس درجه IV باید درمان تهاجمی تری داشته باشد. شایع ترین عوارض خونریزی و درد (8-80%) است. بهبود مربوط به IRC 78٪، 51٪ و 22٪ برای درجه I، II و III است. درد بعد از عمل در 15 تا 100 درصد رخ می دهد و خونریزی بعد از عمل بین 15 تا 44 درصد است. میزان عود 13 درصد در یک پیگیری سه ماهه است. IS به وضوح پرولاپس را در 90٪ تا 100٪ درجه II می رساند و نتایج خوبی را برای درجه III حتی اگر فقط به صورت سری موارد گزارش شود، می دهد. درد بعد از عمل 36% تا 49% است. خونریزی یک آسیب بسیار نادر است.

حتی اگر قطعی نباشد، این درمان‌ها می‌توانند پس از توضیح واضح میزان عود و عوارض احتمالی، جایگزینی برای بیماران خفیف علامت‌دار باشند.
کلیدواژگان: بستن هموروئید، اسکلروتراپی هموروئید، انعقاد مادون قرمز هموروئید، عوارض هموروئید، مرور، درمان سرپایی
هدف درمان بواسیر بدون جراحی

هدف از این بررسی، ارائه چارچوبی برای انتخاب بهترین روش برای بیماران مختلف به منظور به حداقل رساندن عوارض و دستیابی به درمان برای این معضل گسترده اجتماعی است. در بین تیمارهای RBL، IS و IRC بیشترین استفاده و تجزیه و تحلیل شدند. تجزیه و تحلیل شد: 1) آیا این روش ها کمک می کند؟ 2) آسیب های رایج کدامند؟ 3) آسیب های نادر کدامند؟ 4) عودها چند است؟
درمان خانگی بواسیر با عنبر نسا

عنبرنسا در واقع سرگین یا پشگل الاغ ماده است که دارای خواص دارویی بسیاری است. نحوه اثرگذاری و استفاده آن برای بواسیر به این صورت است که باید عنبرنسا را از وسط نصف کرده و در طول روز به مدت چندبار یک نصفه را آتش زده و بعد از خاموش کردن شعله آن به محل بواسیر نزدیک کنید تا دود حاصل از عنبرنسا باعث ترمیم زخم ها و از بین بردن التهاب توده بواسیر شود.

این ماده همچنین برای درمان عفونت و ترشحات واژن زنان هم کاربرد دارد.
شنبه 23 دی 1402 - 13:53
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

پاسخ ها


برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :