زمان جاری : سه شنبه 15 اسفند 1402 - 4:30 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

تعداد بازدید 24
نویسنده پیام
nyusha
آنلاین

ارسال‌ها : 269
عضویت: 5 /8 /1399
محل زندگی: تهران
سن: 22
انواع مختلف بواسیر یا هموروئید چیست؟
چهار نوع اصلی هموروئید وجود دارد: داخلی، خارجی، ترومبوزه و پرولاپس.هموروئید داخلی شایع ترین نوع است. آنها در داخل راست روده رخ می دهند و معمولاً دردناک نیستند. هموروئید خارجی کمترین نوع است. آنها در دهانه مقعد رخ می دهند و می توانند بسیار دردناک باشند. هموروئید پرولاپس، هموروئید داخلی است که در خارج از مقعد بیرون زده است. نوع ترومبوزه از انواع دیگر کمتر رایج بوده و در موارد خیلی حاد ایجاد میشود.تصویر: http://mosbate1.ir/wp-content/uploads/2024/01/images_1705307350_65a4ecd647fb1.jpgعلائم و نشانه های هموروئید ترومبوزهموروئید ترومبوز شده هموروئید داخلی یا خارجی است که در آن لخته خون (ترومبوز) ایجاد شده است. علائم همراه با هموروئید ترومبوز شده اغلب شدیدتر از حد طبیعی است و می تواند شامل خارش شدید، سوزش، درد، قرمزی و تورم باشد. ناحیه اطراف هموروئید نیز ممکن است رنگ مایل به آبی به خود بگیرد. درمان سریع هموروئید ترومبوز شده برای جلوگیری از از دست دادن خون رسانی و آسیب به بافت اطراف ضروری است.علائم و نشانه های هموروئید داخلیهموروئید داخلی در داخل راست روده قرار دارد. این نوع هموروئیدها عموماً خود به خود برطرف می شوند و به دلیل محل قرارگیری آنها اغلب بدون علامت هستند. در مواردی که بیماران ناراحتی ناشی از هموروئید داخلی را تجربه می کنند، اغلب به دلیل اندازه آنها است. هموروئید داخلی بزرگتر ممکن است علائمی مانند درد، خارش یا سوزش ایجاد کند.علائم و نشانه های هموروئید خارجیهموروئید خارجی همان چیزی است که اکثر بیماران وقتی به هموروئید فکر می کنند تصور می کنند. اینها در مقعد به صورت توده های قابل لمس یا قابل مشاهده ظاهر می شوند. مکان تنها عامل تمایز بین هموروئید داخلی و خارجی است، اما می تواند تفاوت قابل توجهی ایجاد کند. در حالی که بواسیر داخلی ممکن است کاملاً نادیده گرفته شود، بواسیر خارجی اغلب تعدادی علائم ناراحت کننده ایجاد می کند تا زمانی که برطرف شود. معمولاً بیماران خارش، سوزش و درد را در حین فعالیت، نشستن یا در حین اجابت مزاج گزارش می کنند.علائم و نشانه های پرولاپس هموروئیدهموروئید پرولاپس، هموروئید داخلی است که به حدی رشد کرده است که از مقعد بیرون زده است. اینها ممکن است با علائم بواسیر داخلی همراه باشند یا اصلاً علامتی نداشته باشند. همه هموروئیدهای داخلی بر اساس مقیاس درجه 1 تا 4 طبقه بندی می شوند:

  • درجه 1 – بدون افتادگی

  • درجه 2 – پرولاپس تحت فشار مانند زور زدن در حین اجابت مزاج، اما خود به خود باز می گردد

  • درجه 3 – پرولاپسی که می تواند توسط بیمار به عقب رانده شود

  • درجه 4 – افتادگی بیش از حد دردناک است که نمی توان به عقب رانده شد


تصویر: http://mosbate1.ir/wp-content/uploads/2024/01/images_1705307402_65a4ed0a0c802.jpgنحوه درمان هموروئیدمجله اینترنتی مثبت 1روش های مختلفی برای درمان بواسیر داخلی و خارجی وجود دارد که عبارتند از:تغییرات رژیم غذایی

  • اصلاح سبک زندگی

  • استفاده از داروهای مختلف

  • جراحی هموروئید


پنجشنبه 28 دی 1402 - 01:26
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

پاسخ ها


برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :